Dlaczego warto odwiedzić Białystok?

Dlaczego warto odwiedzić Białystok?
1 vote, 3.00 avg. rating (71% score)

turystyka (17)Białystok to ciekawe miasto wojewódzkie położone nad rzeką Białą w północno-wschodniej Polsce. Pełni rolę stolicy całego województwa Podlaskiego. Turystyka w tym mieście jest obecnie w fazie rozwojowej i coraz to wyraźniej widać tego efekty. Zwłaszcza latem możemy zaobserwować przypływ turystów – polskich i zagranicznych – w najbardziej znanych rejonach Białegostoku. Chodzi tu szczególnie o popularne miejsca w Śródmieściu jak choćby Pałac Branickich, gdzie koniecznie warto zajrzeć będąc w Białymstoku.

Nie powinniśmy jednak utożsamiać tego miasta z tym tylko obiektem (tj. Pałacem Branickich). Na pewno wartym odnotowania jest odnowiony i rozbudowany do imponujących rozmiarów tzw. Rynek Kościuszki, który to władze miasta przemieniły w deptak.

Na zakończenie powiedzmy, iż miłośników historii II wojny światowej zainteresuje na pewno teren dawnego getta z tego okresu. Możemy znaleźć pomniki i symboliczne tabliczki z opisami i fotografiami, dokumentującymi tamten straszny okres. Większość Śródmieścia Białegostoku to teren dawnego getta.

Pozostałe artykuły o turystyce oraz rekreacji:

Slowa kluczowe: Minikoparka Gorlice, Fotodepilacja Żary, geodeta głogów cennik, Vademecum elektryka SEP, usuwanie graffiti toruń, elwix torba, złomowanie auta tarnobrzeg, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, internorm okno kf410, armatura łazienkowa Apavisa, markizy Kęty

About author

Related Articles